تیتر یک شهرداری

اتوبوس‌های دست دوم در راه خیابان‌های تهران!

تهران‌ژورنال – ارتقای حمل و نقل عمومی همواره یکی از شعارهای شهرداری تهران بوده است. براساس طرح جامع پایتخت، تهران به ۹ هزار دستگاه اتوبوس نیاز دارد. این درحالی که که ناوگان اتوبوسرانی تهران ۶ هزار دستگاه اتوبوس دارد که تازه ۳ هزار دستگاه آن فرسوده است.

حالا از گوشه و کنار شنیده می‌شود در حالی که تحریم‌ها و مشکلات مانی باعث متوقف شدن واردات اتوبوس شده است، شهرداری تهران می‌خواهد اتوبوس‌های دست دوم را وارد ناوگان خودش کند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در همین زمینه به خبرگزاری مهر گفته است: «متاسفانه در حوزه نوسازی ناوگان اتوبوسرانی اتفاق جدیدی رخ نداده و روز به روز نه تنها اتوبوس های جدید وارد ناوگان نمی شود، بلکه به تعداد اتوبوس های فرسوده شهر نیز اضافه می شود. به همین خاطر به وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد داده ایم شرایطی را فراهم کند تا بتوانیم اتوبوس های دست دوم را وارد ناوگان اتوبوسرانی کنیم، قطعاً شرایط آن ها بسیار بهتر از اتوبوس های فرسوده خواهد بود.»

بد نیست بدانید واردات خودروهای سنگین دست دو مانند تریلر و کامیون توسط وزارت صنعت صورت می گیرد و در سال‌های ۶۸ و ۶۹ هم تعدادی اتوبوس دست دو وارد کشور شد.

البته مدیر اتوبوسرانی تاکید کرده است که این ماجرا در حد پیشنهاد بوده و هنوز سرانجام این طرح مشخص نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *